Hoop is een zieke grap. Laurent Leemans, alias The Imaginary Suitcase, heeft het soms gehad met de wereld. Je kunt hem dan maar beter niet tegenspreken, maar dat betekent niet dat hij je zijn mening niet in het gezicht zal uitsmeren. Er zijn tal van dingen die Laurent tegensteken: ongelijkheid, materialisme, slaafs denken en handelen, vernederingen, indoctrinatie, oorlog... En zolang dat blijft duren, kan er geen hoop zijn. Duidelijk?
Er zijn nog meer zaken waar Laurent het moeilijk mee heeft. Het feit dat zijn nieuwe plaat niet zo wil vlotten, bijvoorbeeld. Door corona en persoonlijke problemen kunnen muzikale afspraken niet plaatsvinden, en die zijn nochtans nodig om het werk verder te zetten. Daarom komt 'Hope is a sick joke' nu als single uit, in de hoop dat het het wachten wat verzacht.
Want verzachten wil Laurent toch ook doen. Het titelnummer van deze single is natuurlijk agressief en bijtend sarcasme, maar wie de single downloadt, krijgt er nog wat andere pareltjes bij. En die klinken veel zachter. Het gaat om drie covers. 'Le courage des oiseaux' van Dominique A. is een nummer met helend getokkel dat je de woedeaanval van Laurent snel doet vergeten.
'Lost On You' is een trieste ballade van de Amerikaanse zangeres LP, dat hier een grote hit werd en heel breekbaar op gitaar gebracht wordt door Laurent, en met 'Suzanne' van Leonard Cohen weet je vast dat je hier mag komen voor een flinke portie melancholie.
Laurent eindigt veel zachter dan hij begonnen is. En we kunnen u verzekeren: hij is echt niet zo'n kwaaie. En die nieuwe plaat? Die komt eraan! De uitgavedatum is verschoven naar het voorjaar 2021, maar dan moet hij er zeker zijn. En na deze smakelijke single hopen we er heel erg op. Of is hoop slechts een zieke grap?
The Imaginary Suitcase
Xavier Kruth 01/12/2020 |