16/11/2018 20:29Drie nieuwe namen Black Easter.
Evi Vine van wie we binnenkort haar derde langverwachte album mogen verwachten (waarop ze samenwerkte met Simon Gallup van The Cure) wist te imponeren tijdens de vorige editie en kon voorheen met de goedkeuring van Wayne Hussey en haar lidmaatschap bij de gothic supergroep The Eden House al menig adelbrief naar voor schuiven. De passage van Jo Quail tijdens Black Easter 2016 is ook het optreden dat we zijn blijven onthouden van deze editie. Wat deze dame kan doen met een cello tart de verbeelding, en is een vuistdikke aanrader om te aanschouwen. Exclusiever is de naam Hackedepicciotto, welke een samenvoeging is van het muzikale (maar ook in het dagelijkse leven) koppel Danielle De Picciotto en Alexander Hacke, die we natuurlijk kennen van Einstürzende Neubauten. Beiden zijn quasi non stop aan het touren over heel de wereld (van de hand van Hacke en in het verlengde hiervan is ook de documentaire Crossing The Bridge over de rijke muziekcultuur van Istanbul een aanrader) wat zorgt voor behoorlijk wat inspiratie en waarbij onder andere keelzang, hurdy gurdy, autoharp en banjo zorgen voor een originele insteek bij hun soundscapes. (db)
Gerelateerde CD besprekingen |
14/11/2018 15:43Aanstaande zaterdag Dwaalspoor.
Op de affiche het Noorse Dødsmaskin dat zijn allereerste optreden buiten de eigen landsgrenzen zal geven. Wanneer u de recensies voor de albums Fullstendig Brent, Fiende en Ingenting even naleest, weet u dat wij uitermate nieuwsgierig zijn hoe dit duo het er live vanaf zal brengen. Even exclusief te noemen is het optreden van de legendarische Cold Meat Industry act Coph Nia. Immer garant voor een sterke live show en behorend tot de top van het genre, plus het feit dat Coph Nia amper optredens geeft, redenen te over om naar Nederland af te zakken. Kaartjes zijn er nog ruim voldoende aan de kassa, dus vrees niet dat je er niet meer in kan wegens geen ticket in voorverkoop. Wie met het openbaar vervoer komt kan er zeker van zijn dat er na het laatste optreden nog naar huis gespoord kan worden (van toepassing voor onze Nederlandse lezers, wat Belgische reizigers betreft raden we aan dit toch even op te zoeken). Maar de nachtraven onder jullie kunnen zich na de optredens nog laven aan een spetterende afterparty met dj’s Marcel P (Miel Noir, Allerseelen,...), DistortedChaos en ondergetekende Der Verfluchte Engel. (db) Meer info: Dwaalspoor Interview DJ Der Verfluchte Engel
|
14/11/2018 14:13Underviewer en the obsCURE in Retie
Underviewer is de samenwerking tussen Jean-Luc Demeyer en Patrick Codenys nog voor ze deelgenoot werden van Front 242. Pre kan ook Post worden, wegens een nieuwe levensadem voor Underviewer. Met het nog steeds tijdloos klinkende album Wonders & Monsters als meest recente feit. the obsCURE wordt bestempeld als de beste Cure-tributeband van het heelal en laat daar geen letter van gelogen zijn. Dichterbij het origineel komen is haast ondenkbaar. Waarom wachten tot volgend jaar Werchter als je ze op zaterdag 17 november in Retie kan bewonderen. Aan een veel goedkopere prijs. Het zijn dan misschien niet de echten, geen mens die het verschil horen zal. Kaarten voor Underviewer en the obsCURE zaterdag 17 november vanaf 19u30 in JK 2470 te Retie via Eventbrite. (dq)
|
Laatste 6 CD-besprekingen
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Dagelijkse willekeurige selectie 'oudere' CD-besprekingen
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |