13/10/2018 09:04Wavefest in Baroeg met Agent Side Grinder, Dive, Zanias...
Agent Side Grinder heeft een turbulente tijd gekend, met het - vriendschappelijk - vertrek van verschillende leden waaronder oorspronkelijk zanger Kristoffer Grip. De groep is nu herleid tot een trio, maar geniet nog steeds van een uitstekende live-reputatie en darkwave-hits als 'Rip Me' en 'This Is Us'. Dive - oftewel Dirk Ivens - heeft in het verleden met Agent Side Grinder samengewerkt op 'Go (Bring It) Back', maar staat solo natuurlijk voor staalharde industrial door de man die ook een rol speelde in legendarische acts als The Klinik, Absolute Body Control en Sonar. Zanias heeft al glorie gekend met de minimal wave van Linea Aspera en Keluar. Sinds een paar jaar doet ze het solo, en met nummers als ‘Through this collapse’ en ‘Follow the body’ wil dat goed lukken. Götterdämmerung is de trots van de Nederlandse gothic rock, al zijn de heren al een tijdje uitgeweken naar Duitsland. Het thuisland verwelkomt de heren altijd warm als ze nog eens langskomen. De Portugezen van She Pleasures Herself hebben met verschillende optredens in België een goede reputatie opgebouwd. Nederland zou logischerwijze ook moeten volgen. TRAITRS uit Canada brengen aanstekelijke post-punk. Bragolin is het nieuwe project van Edwin van der Velde (Zwarte Poëzie) en Maria Karssenberg (Bleib Dark parties) uit Utrecht. Ze brengen synthpop in het Engels. Op zaterdag 20 oktober vanaf 15u in De Baroeg, Spinozaweg 300 te Rotterdam. (xk)
|
09/10/2018 06:45Toekomstmuziek door VNV Nation
VNV Nation gaat dan ook de boer op met de plaat. In België houdt VNV Nation een oponthoud op 21 oktober in de Casino van Sint Niklaas. In Nederland zijn er stops voorzien op 19 oktober in de Effenaar van Eindhoven en op 23 oktober in de Melkweg te Amsterdam. (xk)
Gerelateerde CD besprekingen |
08/10/2018 09:52Affiche Sinner's Day compleet
We overlopen nog eens alle groepen. Hoofdpodium: MC50: het project van MC5-stichter Wayne Kramer om de vijftigste verjaardag van 'Kick Out The Jam' te vieren, het debuut van de legendarische proto-punkers. John Cale & Band: wereldberoemd omwille van zowel zijn aandeel in The Velvet Underground als om zijn experimenteler solowerk. Gang Of Four: politiek geëngageerde mix van new wave en funk. GBH: legende uit de 'punk 82'-beweging, toen punk nog harder en sneller werd. Cabaret Voltaire: pioniers die in het Sheffield van de jaren 70 al zaten te knoeien met experimentele elektronische muziek. Fisher Z: wisten pop en punk te vermengen tot heerlijke hits als 'So Long' en 'Marlies'. Claw Boys Claw: dwarse rock uit Nederland. DJ Wolfgang Flür: voormalig Kraftwerk lid. Belgian New Wave Scene: Vive La Fête: in de jaren 90 begonnen Danny Mommens en Els Pynoo new wave te maken, kitcherig maar feestelijk. Whispering Sons: tegen Sinner's Day zullen deze winnaars van de Rock Rally hun debuut uit hebben, en daar kijken we naar uit. Cocaine Piss: punk is niet dood, enkel oud. Cocain Piss, daarentegen, zijn jong. Red Zebra: de meesters van de Belgische new wave zijn weer bijeen en weten hoe ze de tent in beweging moeten krijgen Funeral Dress: oude punkers, gaan al sinds 1985 voor gratis bier. De Brassers: verkondigen intussen al 40 jaar dat het einde nabij is. O Veux: wave-legende uit Limburg. Marcel Vanthilt: de zanger van Arbeid Adelt! doet het nu solo, maar nog steeds met heerlijke en tegendraadse electropop. (xk)
Gerelateerde CD besprekingen |
Laatste 6 CD-besprekingen
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
Dagelijkse willekeurige selectie 'oudere' CD-besprekingen
![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |