Het gaat indrukwekkend zijn, impulsief, aggressief, lovely & sweet! Men noemt ons de beste underground live act van Europa.
21/09/2012, Henk Vereecken![]() |
|||||
Op vrijdag 21 september 2012 vindt er een ‘Drop Dead Warm Up Party’ plaats in ’t Klooster te Antwerpen. Niet alleen spelen er een aantal dj’s (waaronder Dark Entries' Moonchild) ten dans in dit notoire Antwerpse kraakpand (Ploegstraat 25); ook zullen er die dag 4 cold wave/minimal synth wave bands uit de line-up van dit Berlijnse DIY new wave festival spelen in de kapel van het klooster. Aldus wordt dit een heus mini-Drop Dead-festivalletje met drie Duitse en een Griekse band. De bands die u die vrijdag kan komen bewonderen zijn Bloodygrave & Die Lust (D), Lebanon Hanover (D), Die Selektion (D) en In Trance 95 (GR). De party in het klooster is gratis; de live gigs in de kapel kan u meemaken voor 10 euro. Opgepast: er zijn slechts een goede 100 kaarten beschikbaar voor de live gigs, dus vroeg komen is de boodschap (doors: 19 u)! De komende dagen stellen wij de bands die op 21 september in de kapel van ’t Klooster komen optreden aan u voor middels een interview. De hekkensluiter is Die Selektion uit Stuttgart, een driekoppige band met een unieke sound (ze integreren een trompet in hun analoge synthgeluiden!) bestaande uit Luca Gillian, Hannes Rief en Max Rieger.
Stel Die Selektion eens voor aan het Belgische publiek? Waarom kozen jullie die bandnaam?
Max Rieger: Wij zijn drie gasten uit Stuttgart, Zuid-Duitsland. Hannes speelt trompet, Max doet al de synth en beat stuff en Luca zingt. De naam komt van het feit dat we allen vanuit een verschillende muzikale achtergrond komen. Die Selektion is een mix van ons drieën, wij zijn de selectie.
Vanwaar kwam de idee om een trompet te integreren in de sound van Die Selektion?
Max: Daar werd niet over nagedacht. Het gebeurde gewoon.
Hoe zou je de sound van Die Selektion omschrijven? Voel je enige affiniteit met termen als ‘minimal wave’ of ‘electronic body music’?
Max: We zijn beïnvloed door genres als deze, maar we kopiëren niet simpelweg een sound, we creëren iets nieuws door het naar een hoger niveau te tillen.
Vertel ons eens wat meer over het album “Die Selektion” (eerst uitgebracht op Fabrika Records en dan op Aufnahme + Wiedergabe)?
Max: Ons self-titled debut is een collectie van alle songs die we in de periode van een half jaar bijeenschreven. De eerste songs werden in eigen beheer uitgebracht als de EP “Kühle Lippen”. Dezelfde songs (met een paar extra) werden uitgebracht op a+w. Toen we genoeg songs hadden voor een langspeler, brachten we die op vinyl uit. De huidige cd versie bevat 7 bonus tracks en is echt een beluistering waard!
Wat is je favoriete Die Selektion song?
Max: Dat is moeilijk te zeggen. Een paar songs zijn echt geweldig om live te spelen, zoals “Liliana”. Maar we houden van al onze songs. :-)
Wat is het laatste album dat je kocht?
Hannes: The Velvet Underground: “The Velvet Underground & Nico” Max: Sleepies: “Weird Wild World” en Vaz: “Dying To Meet You” Luca: Death in June: “All Pigs Must Die”
Hoe ontstaat een Die Selektion song? Hoe gaan jullie te werk bij het songschrijven? En waar halen jullie de inspiratie voor de lyrics?
Max: De eerste stap is experimenteren met geluiden, beats en synths. Nadat een rudimentaire structuur werd gecreëerd, komen we samen en voegen er de trompet aan toe. Luca schrijft de tekst en dan nemen we het op. Simpel! De lyrics gaan over liefde en haat en over teleurgesteld zijn in alles en iedereen.
Is dit jullie eerste optreden in België? Wat weet je over België?
Max: Het is inderdaad onze eerste keer in België! Jullie hebben het Europese parlement nietwaar? Zij willen ons doen stoppen met roken – fuck them!
Wat kunnen we verwachten van het concert in België?
Max: Het gaat indrukwekkend zijn, impulsief, aggressief, lovely & sweet!
Waarom moeten onze lezers zeker komen kijken naar het optreden van Die Selektion in het gekraakt neogotisch klooster in de Ploegstraat 25 te Antwerpen?
Max: Omdat men ons de beste underground live act van Europa noemt! Ja echt, dat is wat men zegt :-)
Die Selektion treedt op samen met Lebanon Hanover, Bloodygrave & Die Lust en In Trance 95. Ken je die andere bands?
Max: We speelden samen met Lebanon Hanover en Bloodygrave & Die Lust op het Drop Dead festival in Berlijn verleden jaar en we kijken er naar uit om ze weer te zien. In Trance 95 zien we nu zelf voor het eerst!
Wat kunnen we in de nabije toekomst verwachten van Die Selektion? Heb je nog een laatse boodschap voor het Belgische new wave en gothic public?
Max: We werken aan een nieuw album, maar enig geduld is op zijn plaats. We nemen even veel tijd als Portishead. :-) Ah, en kom zeker naar het concert! Hoe meer volk er is, hoe beter het zal zijn! See you!
http://www.facebook.com/selektionselektion http://dieselektion.tumblr.com
|
Volgende interviews:
In Trance 95 - We zijn geen laptop muzikanten op het podium. We spelen de meeste stukken live en dat is onze sterkte.
Bloodygrave & Die Lust - Ons doel is de mensen tot dansen te brengen tijdens de show, ze zullen gewoon niet kunnen blijven stilstaan!
Lebanon Hanover - nodigen je graag uit in hun wereld van hopeloze nostalgie
Gavin Friday - Wanneer je muziek maakt moet je elke keer opnieuw weer zo gepassioneerd, zo kwetsbaar, zo vurig en zo verliefd zijn als toen je je eerste single of album maakte. Anders is het bullshit...
Die Sektor - 'We hebben zeker en vast een bocht van 180° gemaakt qua richting, maar als ik erop terugkijk was het de beste keuze die we konden maken.'
Echo Us - Mijn muziek brengt sommige mensen in de war, waarschijnlijk omdat ze meer conventionele of genre-gebaseerde muziek gewoon zijn.
Dine on Ashes - Een compact muzikaal werk blijft langer hangen
Destiny Day - 25 februari 2012 - Vlaamse Opera, Gent - Gothic en zwarte romantiek in de opera: een impressie
Psy'Aviah - Introspection ~ Extrospection biedt nog meer variatie en crossovers dan onze vorige albums
Lula Sweet - 'Het is een drang, iets dat we moeten doen. Ons eigen kruimelspoortje creλren.