Punk betekent de jonge gasten op Bim Fest zien!
07/09/2010, Didier Becu![]() |
||||
Het werd één van de meest bizarre interviews uit mijn leven die ik ooit deed, maar wel ook één van de leukste! This one’s to you Jock!
The Bollock Brothers zijn voor sommige mensen een instituut, vind jij dat zelf ook?
Wij een instituut? Zijn er mensen die dat vinden? Komaan zeg, moest je nu Arno moeten interviewen zou je hem dat dan vragen? Ik denk het niet, Didier.
Misschien wel, Jock, waarom was jouw eerste lp een cover van The Sex Pistols’ “Never mind the bollocks”?
Onze eerste lp was “The last supper”, daarna “The four horsemen of the apocalypse”. “Never mind” kwam later. We deden dat omdat we voelden dat we gebeten werden door het electrovirus. Er zijn mensen die zeggen dat wij de eerste waren die dat deden, vraag het anders een keer aan John Komgas.
Ik zag onlangs Johnny Lydon aan het werk, Jock. Schitterende vent maar ik had medelijden met hem : hij smeekte bijna het publiek om naar hem te luisteren.
John Lydon is en blijft een genie, maar hij zou nooit naar Amerika mogen gegaan zijn want dat heeft hem zot gemaakt. Hij mocht ook nooit met die Nora trouwen, haar vader was de grote man van Der Spiegel. Ik en Lydon waren maten tot mijn broer in Dublin een politieman een dreun verkocht en ze Rotten opgepakt hebben en hem in de gevangenis van Mountjoy hebben gesmeten.
Wat betekent punk zijn voor u?
Punk betekent de jonge gasten op Bim Fest zien, Peter (Borg) zijn madam gaan zeggen dat we hem eens een goed pak rammel gaan geven met zijn cd’s en daarachter ga ik op zoek gaan naar de bar en ga me daar neerzetelen met een schoon meisje uit West Vlaanderen.
Ik bedoelde eigenlijk : The Bollock Brothers hebben geen punkgeluid, maar ze zijn echte punks.
Volledig akkoord.
Jij werkte samen met Michael Fagan (de man die er in slaagde tot in Queen Elisabeth's slaapkamer te geraken), dat moet u ook de nodige vijanden bezorgd hebben….
Michael Fagan, God save the queen, en nu ga ik er over zwijgen, Didier
Jij durft thema’s uit de religie wel eens te parodiseren. Is dat uit haat of gewoon om te lachen?
Maar ik vind het christendom fantastisch. Het Oude Testament is gewoon de max! Joseph in Egypte, Mozes die de Rode Zee open splijt, Abraham met zijn zoon, Joshua…zeg jij mij eens waar ik dat nog kan vinden?
Ikzelf geloof wel in God, Jock. Maar ik vrees alleen moest die nu echt bestaan dat hij nooit een klootzak van de Hitlerjugend paus zou hebben laten worden. Wat denk jij er zelf van?
Didier, ik ben een zeer wilde vent maar ik geloof absoluut in God en dat zal ik nooit ontkennen. Mijn arme vader was één van die dutsen die Rommel moest tegenhouden. In Duinkerken werd hij gesnapt en daarna in een kamp in Polen ondergebracht. Hij werd bevrijd door de Amerikanen en zijn enige hoop was Churchill en God. Dat van die paus zal ik wel later wel eens op antwoorden.
Ooit deed jij een nummer over Albert Speer. Nu zou dat niet meer kunnen, Jock.
De reden waarom ik dat nummer over Speer maakte was omdat een zekere J P Odonnell de kans had om met Speer te spreken. Speer was de eerste die Hitler’s bunker binnenkwam toen de Russen aan het winnen waren.
Terug over muziek, Jock, vele groepen zijn vandaag lamme luizakken.
Ik geef u totaal gelijk, lamme luizakken zijn het. De muziek van vandaag heeft geen ballen meer en dat is gewoon omdat al die gasten tegenwoordig zomaar aan drugs kunnen geraken.
Wat vind je ervan dat het gedaan is met de muziekindustrie….
Op het moment ben ik bezig onze muziekmaatschappij te vervolgen, en wat die downloads betreft : ik zie daar niks slechts in….
Een van uw monumentsongs is “Horror movies”, zo’n simpel ding maar het werkt wel.
Ja, simpel maar effectief.
Jullie coverden “Harley David” van Serge Gainsbourg, echt één van mijn helden. Ik zie gelijkenissen tussen u en hem, niet muzikaal maar : leven, alles geven en we zien wel…..
Gainsbourg, kijk Didier, als ik één vriend nodig had dan was het mijnheer Serge Gainsbourg. Ik ben de enige mens op deze wereld die een nummer van hem heeft herschreven, al de rest doet niet meer dan terug opnemen. In die nieuwe film (Serge Gainsbourg, Vie Héroïque) snap ik er niks van : dat meisje die Jane Birkin speelt pleegt zelfmoord nadat ze boel heeft gehad met haar lief in Parijs. Ik vraag mij af wat Serge Gainsbourg er zou van gedacht hebben.
Ik was ooit DJ, Jock, en ik speelde” Harley David” en het werkte vooral bij mensen die er niets van verstonden.
Dat was de monsterhit voor PIAS, dankzij dat nummer hebben ze hun maatschappij kunnen opbouwen.
Ik heb begrepen dat Dewaele-brothers bezig zijn “Horror Movies” aan te remixen?
Met Stephen en David werken is een eer voor mij, ze zijn gouverneurs. Ze zijn ook zeer lief met mijn zoon Kilien. We hebben mekaar terug gezien in Lyon met die kok, Piet Huyzentruyt. Wat hebben we vandaag geleerd, Bollocks? (schiet in de lach). Moet binnenkort terug naar Gent.
Jullie hebben een speciale band met België, zelfs je drummer is een Belg.
Patrick Pattyn is van Oostende en hij zat bij Nacht Und Nebel.Wij gaan “Beats of love” doen in Antwerpen ter ere van Patrick Nebel!
Maar England was nooit echt lief voor jullie
England begint te beteren, maar zoals jij aangegeven hebt : we hebben zeer veel ellende gehad met die Michael Fagan zaak. Onlangs speelden we in de Purple Turtle in Camden : compleet vol en ’t was fantastisch.
Zijn er nog dingen die je zou willen uitproberen?
De liefde bedrijven met Kim Clijsters op het toilet van Wimbledon.
Uw favoriet plaatje , Jock?
Ik weet niet wat ik moet kiezen : ofwel “If I were a rich man” van Topol ofwel “Baby, you’re a rich man” van The Beatles.
Wat mogen we verwachten op Bimfest?
Bimfest, wow, we gaan eens tonen wat we kunnen zie!
Thanks Jock and remind me of the three beers I owe you! |
Volgende interviews:
Thieves Of Silence - Wat onze muziek betreft, zouden we zeggen : spontaan, koud en simpel.
Stin Scatzor - Ik ben wel blij dat het allemaal underground is, voor mij hoeft dit soort muziek niet echt gecommercialiseerd te worden.
Santa Hates You - Er zijn geen limieten voor ons, alles is mogelijk en we zijn niet van plan om de mensen te waarschuwen.
The Eternal Afflict - Het is niet omdat bepaalde mensen zich niet meer goed in hun vel vinden of omdat ze denken dat hun ding het niet meer doet dat ze moeten beginnen te zagen van “de scene is dood…”.
Frank (just Frank) - Ik weet maar al tegoed dat er mensen zijn die met ons soort muziek moeten lachen, voor gelijk welke reden ook.
Automelodi - De manier waarop ik mijn songs zie loopt niet echt parallel met de nieuwste ontwikkelingen van Apple.
Liquid G. - Mijn roots liggen in de punk scene, en dit probeer ik op electronische wijze naar buiten te brengen.
Pieter Nooten - De valsheid en corruptie binnen de internationale muziekindustrie heeft me echt naar de keel gegrepen en amechtig achtergelaten.
The Hunter Complex - Het is een cliché om te zeggen dat je muziek maakt voor jezelf, maar het is eigenlijk wel waar.
Autodafeh - Massa’s energie, een karrenvracht goede nummers en een echte party!