Er is gewoon niets leukers dan touren.
16/06/2010, Sara Heldenbergh![]() |
|||||
Star Industry is een Limburgse gothrock band die opgericht werd in 1996. Hun eerste album, "Iron Dust Crush" kwam er in 1997, gevolgd door "Velvet" in 2001 en "Last Crusades" in 2007. Bandleden zijn Peter Beckers (vocals en gitaar), Xavier Vranken (backing vocals - leadgitaar), Stijn Kuijpers (bas), Kurt Lantin (drums) en Peter Gerits (synths - samples). Star Industry stond in 1998 in de Israëlische alternatieve hitparade met het nummer “Nineties” en speelden al live op WGT Leipzig en M’era Luna. Live voelen ze zich op hun best en graag zouden ze nog veel touren. Deze zomer staan ze in juli op het Gothic Festival in Waregem.
Het is opvallend dat jullie in België in kleine zaaltjes spelen en in het buitenland op de main stage van bvb WGT en Whitby staan. Voelen jullie zich underrated in eigen land?
Peter Beckers: Ja, maar dat is iets typisch Belgisch, je hoort bij het clubje uitverkorenen of niet. En wij horen daar duidelijk niet bij. Langs de andere kant proberen diezelfde bands wel iets op te bouwen in het buitenland, bij Milow en dEUS lukt dat wonderwel, maar bij vele anderen niet, zelfs niet met ondersteuning.
In mei komt jullie cover van "Enjoy The Silence" uit, op een cd van Alfa Matrix, "A Tribute To Depeche Mode", zijn jullie grote Depeche Mode-fans?
Peter Beckers: Ja, we zijn allemaal wel min of meer fan, hun laatste doortocht in Antwerpen was schitterend, ik vond alleen dat Nitzer Ebb als support wat meer van hun hits had mogen spelen, want die zijn normaal toch veel beter dan wat ik daar zag.
Jullie stonden in 1998 in de Israëlische hitparade, hadden jullie zoiets verwacht? Hoe denk je dat jullie muziek daar terechtgekomen is?
Peter Beckers: Geen idee hoe ons nummer daar terechtgekomen is, maar we vonden het geweldig, net zoals we 8 weken in de Duitse DAC charts stonden met "Last Crusades". Op naar de volgende met de nieuwe plaat!
Welke rockbands van de laatste jaren vinden jullie goed?
Peter Beckers: In België zeker Customs, Maar ik kan ook erg genieten van Black Rebel Motorcycle Club of The Queens Of The Stone Age.
Hebben jullie nog grote plannen of dromen die jullie willen verwezenlijken?
Peter Beckers: Zoveel mogelijk touren en op grote festivals spelen. Er is gewoon niets leukers dan touren.
De band Sisters Of Mercy distantiëert zich volledig van de gothic scene. Enig idee waarom zij dat wel doen en jullie niet?
Peter Beckers: Ze kunnen zich dat permitteren, de meeste gothicfestivals kunnen hen zelfs niet betalen. Anderzijds spelen ze wel weer op M’era Luna, dus erg consequent zijn ze niet hé. Vorig jaar op Suikerrock vond ik ze subliem. Wij spelen ook vaak buiten de scene, maar de gothic en ebm scene vinden we toch echt apart en fijn, dus we houden er van om op zo een events te spelen. |
Volgende interviews:
Bettina Köster - Muziek is kunst en daarom vind ik het niet erg als mensen het gratis downloaden.
Militia - Als je op een BP olievat mept, mep je ook op die firma als geheel.
FGFC820 - 'Als een luisteraar en een artiest heb ik niet zoveel voeling met nummers zonder goede melodieën.'
Front Line Assembly - De evocatie van politiek geladen, in prikkeldaad gewikkeld cynisme op de tonen van muziek die niet zou misstaan als soundtrack bij het Laatste Oordeel
Magion - Het hebben van dromen is wel wat ons mensen dagelijks bezig houdt en ons aanzet om er alles aan te doen om die dromen te bereiken.
Perverted By Language - Post punk is voor mij een soort van gedragscode : wees je zelf….
Faderhead - 'Er is een droevige situatie gaande achter gesloten deuren van de gothic/EBM scene en dat is het feit dat sommige van de grootste bands in deze scene hun fans oprecht haten.'
Faith And The Muse - We waren in eerste instantie punks en dat beïnvloedt ons nog altijd in hetgeen we doen vandaag.
KMFDM - Moest ik het doen voor het geld dan zou KMFDM een zeer slechte zet zijn.
Year Of No Light - Wij zijn ervan overtuigd dat je in een donkere omgeving het licht beter kan zien.