Umbra et Imago brengt al sinds de jaren negentig een mix van gothic en metal. Ze staan vooral bekend om hun extravagante shows die jullie komende zomer kunnen bewonderen op het Gothic Festival.
Hoe zouden jullie de muziek van Umbra Et Imago omschrijven?
We zien onszelf als een traditionele gothic groep. We zijn in 1991 van start gegaan en we zijn dankbaar dat we de kans gekregen hebben om de wereld deze cultuur te tonen.
Jullie muziek handelt vaak over Freudiaanse onderwerpen. Heb je ooit filosofie gestudeerd of hoe is dit gekomen?
Ik ben wel een belezen iemand, mijn interesse gaat vooral uit naar biografische, filosofische en psychologische onderwerpen. Ik ben vroeg gestart met Freud en Nietzsche, nog steeds mijn favorieten trouwens. En zo worden de thema's en concepten van Umbra et Imago beinvloed door hun filosofieën.
Door welke bands werden jullie beïnvloed?
Buiten The Doors en klassieke muziek is onze muziek niet beinvloed door een andere groep. Ik hield natuurlijk van de 80s en new wave maar ten laatste na ons tweede album zijn we daarvan losgekomen en hebben we ons eigen centrale thema gevonden.
Jullie nieuwe album noemt “Opus Magnus”. Waarom deze naam?
Wel het is ons laatste album. Er is nog een DVD op komst in 2011 en daarna willen we zien op welke manier en welke vorm we onze muziek gaan uitbrengen.
Waarover handelt het album?
Er staan twaalf nummers op over politieke, sociale en persoonlijke gedachtengangen.
Jullie laatste echt nieuw album “Memento Mori” dateert van 2004 maar in het begin van jullie carriere kwam er ongeveer elk jaar een nieuw album uit. Hoe komt dit?
We zijn niet enkel een groep maar hebben ook ons eigen label en produceren alles zelf. Dat betekent ook dat we alles zelf moeten bekostigen. Dus we hebben hard moeten werken om ons laatste album te financieren. De waarde van muziek is totaal verdwenen nu iedereen alles gratis kan downloaden. Dat is de dood van een (underground) artiest!!!
Wat doen jullie zoal als je niet met Umbra Et Imago bezig zijn? Kun je leven van je muziek of doen jullie nog andere dingen?
Samen met mijn vrouw run ik een club genaamd Kulturruine en ik ben ook DJ. Ik had nooit kunnen overleven van enkel en alleen de muziek.
Hebben jullie een favoriet land om te touren?
We spelen overal graag. Zuid-Amerika was erg indrukwekkend, daar hebbn we blijkbaar erg veel fans. In Mexico City bijvoorbeeld waren er meer dan 5000 mensen op ons concert.
Wat brengt de toekomst voor Umbra Et Imago?
Hopelijk een succesvolle en plezante tour in 2010 en 2011!
Wat vinden jullie van de affiche van het Gothic Festival? Zijn er groepen die jullie zelf willen bekijken?
Volgens mij is het een erg diverse en goede line-up. Normaal hebben we geen tijd om andere groepen te gaan bekijken maar als we toch de kans krijgen zullen we ze zeker niet laten liggen.
Wat kunnen we verwachten van jullie op het Gothic Festival?
Een geweldig optreden en veel plezier!
www.kulturruine.de
www.umbraetimago.de |